Googling Ourselves – co lekarze mogą uczyć się na stronach z ocenami online ad

Opuszczam witrynę, uznając, że jej oferty nie mają znaczenia. Kilka minut surfowania ujawnia, że moja reputacja w Internecie jest nienaruszona. Ulżyło mi. Nieprzewidywalną pozytywną konsekwencją tego procesu wywołującego niepokój jest to, że natknąłem się na historie, które pacjenci mówią o swoich lekarzach. Niektóre starsze witryny zgromadziły tysiące takich historii. Przeszukuję oceny według stanu i oceniam, że 1813 lekarzy w Wisconsin zostało ocenionych. Widzę znane nazwiska – lekarzy, z którymi trenowałem, lekarzy, którzy mnie szkolili, i mojego własnego lekarza.
Niektórzy lekarze uzyskują entuzjastyczne recenzje, o czym świadczą żółte buźki obok ich nazwisk. Pacjenci opowiadają o uczuciach, o byciu wysłuchanym, odczuwaniu dla nich współczucia lekarza i własnej wierze w umiejętności diagnostyczne i sprawność techniczną swojego lekarza. Te historie są tak inspirujące, że sprawiają, że chcę pracować ciężej i lepiej dla moich własnych pacjentów. Są też lekarze, którzy zostali uderzeni złymi niebieskimi twarzami i opowieściami o niegrzecznym zachowaniu, jawnej arogancji, braku słuchania, błędnej diagnozy i niesolidności, które czytałem z żalem, ponieważ wiem, że nie są one nieprawdopodobne.
Czuję się jak przysłowiowa mucha na ścianie. Odkrywam, co pacjenci uważają za dobrego lekarza, co cenią i uznają za niezbędne dla opieki o wysokiej jakości, i co sprawia, że są naprawdę zepsute. Ci pacjenci nie powstrzymują się, a ich opowieści powodują odświeżającą lekturę, morze głosów pacjentów mówiące mi, jak to naprawdę jest.
Szkolenie medyczne rzadko zapewnia taką możliwość. Dowiadujemy się, co czyni dobrego lekarza z podręczników i czasopism medycznych, odbieramy szkolenia z etyki i profesjonalizmu, i szukamy lekarzy wzorcowych do naśladowania, ale prawie wszystko to jest edukacja z perspektywy lekarza. Rzadko słyszymy, czego chcą lub cenią pacjenci, ponieważ w rzeczywistości rozczarowani pacjenci rzadko mówią lekarzom, co myślą o nich. Głównie jest to dynamika relacji, która sprawia, że ujawnianie tych informacji jest trudne. Kiedy ludzie są chorzy, przerażeni i odczuwają ból, znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Ich lekarz prowadzący ma większość władzy w związku – zarówno wymaganą wiedzę medyczną, jak i zdolność do określenia wyniku pacjenta. W takich okolicznościach większość pacjentów nie koncentruje się przede wszystkim na poinformowaniu lekarza, jak oceniają go – ani nie robi tego koniecznie.
Czytanie miejsc upewnia mnie, że to, czego chcą od swoich lekarzy, nie różni się niczym od tego, co dobrzy lekarze chcą zaoferować swoim pacjentom. Pacjenci na ogół nie są nieuzasadnionymi konsumentami o wysokich wymaganiach konserwacyjnych; po prostu chcą lekarzy, którzy troszczą się, słuchają i wiedzą, co robią. Będąc dalekim od antagonizmu lub przygnębienia, historie odnawiają moje zobowiązanie do uzdrowienia i wzmacniają moją wiarę w moc troski.
Najbardziej uderzający jest jednak potencjał demokratyzacji Internetu. Te miejsca, choć praktycznie bezużyteczne dla znaczącej oceny indywidualnego lekarza, wydają się obiecywać w łącznej masie i znaczeniu zawartych w nich historii. Historie te są fragmentami danych jakościowych dotyczących postaw pacjentów w zakresie jakości opieki i ich potrzeb oraz preferencji w relacjach z lekarzami Internet pozwolił pacjentom usłyszeć ich niefiltrowane głosy w kolektywny i potężny sposób.
Kiedy wylogowuję się i przygotowuję się na dzień doktora, zdaję sobie sprawę, że pomimo niepokoju wywołanego od czasu szkoły medycznej, powinienem dostosować się do moich wyników dostępnych do publicznej inspekcji – to oczywiście pozostanie faktem mojego życia zawodowego. 5 To, czy publicznie dostępne oceny wydajności faktycznie doprowadzą do lepszej opieki i opieki nad pacjentami, czy też po prostu więcej biurokracji i zmarnowanej energii nie zostanie zauważone.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Jain jest założycielem thebedsidemanner.com. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Z Aurora Behavioral Health Services, Milwaukee.

[więcej w: dyżur aptek września, dyżury aptek sucha beskidzka, foreverslim allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżur aptek września dyżury aptek sucha beskidzka foreverslim allegro