Kończące się wycofanie fobii – recepta na oświeconą reformę systemu opieki zdrowotnej ad

Większość ludzi może rzeczywiście nauczyć się przekształcić bezpośredni kryzys w okazję do wzrostu. Tak więc moja skromna sugestia jest taka, że chęć rozważenia śmierci może doprowadzić do ponownego wyjaśnienia naszego myślenia i naszych priorytetów.3 Kiedy już jesteśmy gotowi, aby przetwarzać uczucia, które wywołuje śmierć, będziemy lepiej przygotowani do podjęcia trudnych konsekwencji nieuleczalnej choroby . Temat wysokiego napięcia tego tematu był jasny, gdy po raz pierwszy pojawiły się kontrowersje panelu śmierci . Termin ten, wprowadzony na stronie Facebooka Sarah Palin, a następnie uhonorowany tytułem finalisty na wielu listach rocznych, ma na celu zwarcie teoretycznego ciała, które określa, którzy pacjenci zasługują na życie, gdy opieka zdrowotna jest racjonowana. Spowodowało to wprowadzenie niewielkiego przepisu zawartego w długim rachunku House, który pozwoliłby na pokrycie kosztów ubezpieczenia Medicare raz na 5 lat. W artykule opublikowanym w New York Times, przedstawiciel Earl Blumenauer (D-OR) wyjaśnił, że jego motywacją do napisania tej klauzuli było stworzenie mechanizmu zwrotu kosztów lekarzom za przemyślaną rozmowę, aby przygotować pacjentów i rodziny dla delikatnych pacjentów . , złożone i emocjonalnie trudne decyzje związane z końcem życia. 4 Te intencje wydają się szlachetne, ale nawet ten pozornie ostrożny i rozsądny język najwyraźniej wystraszył ludzi.
Co ożywia te lęki. Uważam, że pacjenci postrzegają swoją słabość, gdy takie dyskusje są inicjowane. Co więcej, pacjenci (a także opiekunowie i potencjalni zastępcy, którzy je wspierają) mogą obawiać się, że lekarze, którzy poruszą ten temat, dążą do obniżenia kosztów i narażenia na szwank usług. To zmartwienie jest rozpoznawalne dla każdego onkologa, który kiedykolwiek patrzył w oczy pacjentowi z opornym rakiem, który tęskni za próbą chemioterapii trzeciej linii. Jednocześnie jednak politycy szczerze obawiają się rozłączenia oczekiwań społeczeństwa od jego systemu medycznego i tego, co może realistycznie zaoferować, gdy będziemy postępować naprzód. Moja troska dotyczy pacjentów wrażliwych, ale moim celem jest osiągnięcie poziomu dojrzałości, który umożliwia rozmowę w taki sposób, który jest rzeczywiście przemyślany.
Niektórzy ludzie mogą nigdy nie czuć się komfortowo z tym tematem, ale inni mogą z zadowoleniem przyjąć dialog, pod warunkiem, że zostaną potwierdzone trzy zasady: osobista autonomia, świętość życia i klimat równowagi. Pierwsze dwa określenia są wprawdzie dość subiektywne, ale większość ludzi łatwo wyczuwa, kiedy te wartości są szanowane lub naruszane. Aby jednak osiągnąć równowagę, uważam, że będziemy musieli dodać pewne zabezpieczenia do równania.
Podczas mojego pobytu w rezydencji w latach 80. XX w. Zainteresowanie konserwatorską terapią wczesnego raka piersi zyskało na znaczeniu. Nowa ziemia została złamana i trzeba to było zrobić delikatnie. W wielu szpitalach chirurdzy, którzy byli zakochani w mastektomii i onkologach radiacyjnych, którzy widzieli uzasadnienie połączenia lumpektomii i radioterapii, zgodzili się być jednocześnie obecni w pokoju, podczas gdy pacjenci próbowali poruszać kliniczne kontrowersje i określić, co jest dla nich najlepsze. W większości przypadków taktowne wymiany odbywały się bez urazy i bez kwestionowania ukrytego programu ekspertów
[hasła pokrewne: gsk dla aptek, dermatolog ursus, paolka allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: dermatolog ursus gsk dla aptek paolka allegro