Kończące się wycofanie fobii – recepta na oświeconą reformę systemu opieki zdrowotnej

Reforma zbliża się do amerykańskiej opieki zdrowotnej. Poczucie pilności dotyczące przeprojektowania polityki przeważyło znacznie wcześniej, zanim Barack Obama został wybrany na prezydenta pod sztandarem zmian. Obecnie toczą się debaty nad szerokim spektrum tematów, w tym planami na receptę, refundacją lekarzy i rozwiązaniami problemów z zakresu odpowiedzialności medycznej. Ale liderzy myśli są wyjątkowo powściągliwi w odniesieniu do jednego aspektu systemu opieki zdrowotnej: opieki na zakończenie życia. Biorąc pod uwagę, że pacjenci z nieuleczalną chorobą wymagają nieproporcjonalnej koncentracji wydatków, milczenie jest ogłuszające. Jasne, letnia kontrowersja nad panelami śmierci dostarczyła paszy komunistom późno w nocy, ale tuż pod dowcipem były dowody niepokoju Ameryki z trudnymi rozmowami, które były przed nią. Dlaczego tak trudno było zainicjować dialog na tematy związane z tematem, który definiuje ludzkie doświadczenie. Jako specjalista od chorób nowotworowych, nie jestem tak zaskoczony tym stanem rzeczy. Pacjenci, członkowie rodziny i (tak) nawet wielu moich kolegów ma ogromne trudności w radzeniu sobie z myślami o śmierci1. Wyrafinowane mechanizmy, począwszy od nowoczesnego podejścia do umierania (tj. Robiąc to poza domem, wspierane przez zaawansowany technologicznie sprzęt ) do wykorzystania eufemizmów i szubieniczego humoru, zostały opracowane, aby pomóc nam zaprzeczyć i oczyścić śmierć. Ludzie na ogół najwygodniej odkładają pytania, które odnoszą się do ich skończoności.
Ale spróbuj, jak możemy, aby tego uniknąć, śmierć ma sposób na wkroczenie w nasze życie. Poza spotkaniami w szpitalu, jestem zalany nieustannym przypomnieniem tego punktu. Jadąc do domu z pracy w zeszłym miesiącu, gdy korki zaczęły się przejaśniać, zauważyłem, że szczątki po śmiertelnym wypadku samochodowym zostały usunięte z ramienia autostrady. Widok był przerażający. Kiedy piszę te słowa, przyjaciel tweety , że jego wujek wszedł w nieodwracalną śpiączkę. Kilka lat temu byłem oszołomiony, słysząc, że brutalne morderstwo popełniono na spokojnej podmiejskiej dzielnicy Nowego Jorku, gdzie dorastałem. Są to straszliwe wydarzenia, które zmuszają mnie do stawienia czoła mojej śmiertelności.
Każda istota ludzka boi się śmierci na swój unikalny sposób. Ten lęk często przesuwa nas na ścieżkę najmniejszego oporu, oddalając się od przetwarzania podstawowych kwestii egzystencjalnych. Ale ta dywersja może oznaczać utraconą możliwość, ponieważ świadomość śmierci może katalizować pozytywne transformacje
Niedawno 52-letnia kobieta, która w 2006 roku była leczona z powodu raka jelita grubego, przyszła do mojego biura na wizytę kontrolną. Byliśmy po prostu nieśmiali z magicznego 3-letniego kamienia milowego, który oznacza leczenie, jeśli nie ma dowodów na nawrót choroby. Niestety, rutynowe skanowanie ujawniło szeroko rozprzestrzenione przerzuty do wątroby, płuc i kości. Kobieta była zrozumiale zrozpaczona i przytłoczona potrzebą wyboru schematu chemioterapii. Kiedy jednak postanowiła zająć się tym, co nazywała ostatecznymi sprawami , takimi jak samotność i cierpienie, była w stanie zebrać się na odwagę, by złagodzić zobowiązania zawodowe i skoncentrować się na rozwiązywaniu długotrwałych konfliktów, zwłaszcza na tym, że była oderwana od starszego brata. . Doszła do wniosku, że przestali mówić ze względu na drobne obawy, i wytrwała, dopóki nie zostanie znalezione przebaczenie.
Wielu pacjentów, z którymi pracuję, odkrywa głębokie zrozumienie życia po kontemplacji konsekwencji końca życia
[podobne: gabinet medycyny estetycznej kraków, psychiatra poznań, dyżur aptek września ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżur aptek września gabinet medycyny estetycznej kraków lewomepromazyna